Co oznacza ciemna wydzielina z pochwy?

Mam 19 lat, rok temu przyjmowałam tabletki Du******* na wyregulowanie okresu, od tego czasu nie przyjmuję żadnych leków. Zawsze miałam normalny okres chociaż nie zawsze dostawałam go regularnie. W tym miesiącu dostałam bardzo skąpy okres, który trwał prawie 7 dni, później nastąpiła przerwa 5 dni i znów wystąpiło ciemne plamienie, które trwa już ponad tydzień. Czy to coś poważnego??
19 LAT ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

To co Pani obserwuje może być efektem jednorazowych zaburzeń hormonalnych i w takim wypadku powinno się więcej nie powtórzyć i nie być powodem do niepokoju. Jeżeli jednak problem będzie się powtarzał, to może oznaczać zarówno przewlekłe zaburzenia hormonalne jak i pozahormonalne schorzenie natury ginekologicznej (nadżerka, polip szyjki macicy, torbiel na jajniku, endometrioza, etc.). Tak więc, jeżeli krwawienie śródcykliczne, objawiające się jako brązowy śluz, będzie się powtarzać, należy poszukać pomocy u lekarza ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie!