Co oznacza interpretacja wyników badań - TSH, fT4?

Witam! Poproszę o interpretację wyników badań: TSH - 0,35 fT4 - 13,27. Nie znam się kompletnie na wynikach, podane normy nic mi nie mówią, stąd potrzebuje pomocy, aby czegoś się dowiedzieć. Pół roku temu urodziłam dziecko, miałam podczas ciąży kilkakrotnie badane hormony tarczycy i było wszystko ok. Teraz ciągle mam wybuchy gorąca i szukam przyczyny takiego stanu. Z góry dziękuję za interpretację. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przyczyną Pani dolegliwości niewątpliwie jest choroba tarczycy. Przytoczone wyniki badań odbiegają od normy,na szczęście nieznacznie. Obniżony poziom TSH z prawidłowym stężeniem fT4 przemawia za subkliniczną nadczynnością tarczycy, która może objawiać się właśnie przytoczonymi wybuchami gorąca.

W obecnej sytuacji wskazana jest wizyta u endokrynologa, który zbada Panią i uszczegółowi wywiad chorobowy. Na podstawie uzyskanych informacji specjalista zleci Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam