Co oznacza jednorazowy, silny ból w podbrzuszu?

Witam. Mam 15 lat. Pierwszą miesiączkę dostałam 12 sierpnia 2010 roku. Podczas okresu tylko dwa razy poleciała mi krew. Resztę dni miałam brązowe plamki i brązowy śluz. Okres skończył się po tygodniu. Jednak 4 dni temu miałam tak silny ból w podbrzuszu, że aż wymiotowałam i było mi bardzo słabo. Zauważyłam na majtkach tylko więcej białego śluzu. Jednak to był jednorazowy ból trwający jakąś godzinę. Od tych 4 dni nic mnie nie boli ani nie pojawił się okres. Mam tylko ten biały śluz. Dodam, że to będzie moja druga miesiączka dopiero. Martwię się, że to nie ból poprzedzający okres, a jakaś choroba. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Dolegliwości bólowe brzucha są zawsze objawem niepokojącym i powinny być wyjaśnione. Trudno określić z czym były związane Pani dolegliwości. Mógł to być objaw owulacji. Ale również przyczyna może leżeć w innych układach np. moczowym. Gdyby dolegliwości powróciły proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Przez pierwsze 2 lata miesiączki są zazwyczaj nieregularne. Należy czekać na kolejny okres. Gdyby nie pojawił się po upływie 6 miesięcy od pierwszej menstruacji potrzebna będzie konsultacja ginekologiczna.

Pozdrawiam