Co oznacza krwawienie po stosunku? Mam 41 lat

Witam serdecznie.

Mam 41 lat, ostatnio po stosunku następnego dnia rano zauważyłam niewielkie krwawienie, nigdy wcześniej mi się to nie zdarzyło. Było to po okresie trwał 4 dni był trochę bardziej skąpy niż zawsze , trzy dni nie było już krwawienia. Czy to mogła być jeszcze końcówka krwawienia miesięcznego?

Witam serdecznie.

Przyczyną krwawienia po współżyciu może być nadżerka szyjki macicy. W jej przypadku cecha charakterystyczną jest krwawienie lub plamienie kontaktowe czyli występujące po stosunku. Aby to wyjaśnić konieczna jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam