Co oznacza krwawienie we wczesnej ciąży?

Witam,
mam taki problem. W poniedziałek, tj. 27 grudnia, robiłam badanie krwi beta HCG, a wieczorem dostałam okres, normalny jak co miesiąc, tylko spóźniony o 2 tygodnie, poprzedni był 15 listopada, czy jest możliwa ciąża, miałam już 2 cesarki.
Dziękuję

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Wynik beta HCG wskazuje, że zaszła Pani w ciążę. Krwawienie, którego Pani doświadcza, może oznaczać poronienie ciąży. Powinna Pani umówić wizytę u lekarza ginekologa, a wcześniej wykonać kontrolne badanie poziomu beta HCG, aby uchwycić jego dynamikę.

Ewentualny spadek będzie oznaczał niestety poronienie, natomiast szybki wzrost będzie dawał szansę na prawidłowy rozwój ciąży.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowego dziecka!