Co oznacza mleczna, wodnista wydzielina z pochwy?

Witam, mam 25 lat i chciałabym uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Otóż ostatnią miesiączkę miałam 29 maja (czyli 71 dni temu). Zawsze miałam nieregularne cykle, ale przeważnie trwały one 28-40 dni. Od czasu ostatniej miesiączki mam dziwną, mleczną i wodnistą wydzielinę z pochwy (wcześniej była różna, w zależności od dnia cyklu), do tego czasem dochodzi ból lewego jajnika (tak mi się wydaje), twardy brzuch, nabrzmiałe piersi. Nie mam objawów pieczenia, świądu lub nieprzyjemnego zapachu wydzieliny. Robiłam 2 razy test ciążowy który wykazał, że nie jestem w ciąży. Mam stałego partnera i nie stosuję żadnej antykoncepcji. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza ginekologa - nie pisze Pani, kiedy wykonała testy ciążowe, ale nie da się za pomocą testów w 100% wykluczyć ciąży (zwłaszcza, jeśli nie stosuje Pani antykoncepcji). Ginekolog z pewnością zainteresuje się powodem tak zmiennej długości cykli oraz przyczyny braku krwawienia miesiączkowego obecnie. Z pewnością pomocne będzie badanie fizykalne oraz USG (wyjaśni równiez przyczynę bolesności jajnika).

Pozdrawiam