Co oznacza mój wynik badania BAC?

Witam,

Za 3 tygodnie mam dopiero wizytę u ginekologa z wynikami badań BACC. Za dużo mój wynik badania nic mi nie mówi, więc bardzo proszę o wytłumaczenie mi tego wyniku: Treść białkowa drobne płaty i grupy komórek gruczołowych z cechami cytolizy.

Z góry dziękuję za odpowiedź

ponad rok temu

Witam serdecznie,

Niestety ostateczną interpretację wyniku będzie musiał przeprowadzić Pani ginekolog. Wynik opisuje jedynie treść jaką uzyskano z biopsji cienkoigłowej. W zależności od obrazu guza w USG lub mammografii, Pani wieku, wywiadu  lekarz zadecyduje co dalej zrobić.
Jeżeli jest pani młodą osobą, a guz w badaniach obrazowych oraz palpacyjnym wygląda na łagodny - np. na torbiel, będzie można uznać, że zmiana faktycznie jest łagodna. Jeżeli jednak jest Pani w grupie ryzyka raka piersi, a zmiana jest podejrzana, wynik taki może nie znaczyć nic i trzeba będzie poszerzyć diagnostykę, np. o biopsję gruboigłową albo wycięcie guza.

Pozdrawiam serdecznie