Co oznacza mrowienie ciała?

  Witam! Od jakiegoś czasu odczuwam dziwne mrowienia na ciele, a dokładnie w łydce, stopie i na policzku, czasem na czole i bardziej jest to po lewej stronie ciała. Trwa to od ok. 3 miesięcy i występuje z przerwami. Nie mam żylaków, jedynie gdzieniegdzie małe naczynka na nogach. Byłam u lekarza rodzinnego i on porobił mi badania. Wyniki: potas 4,90; magnez 1,88mg/dl; cholesterol 175; żelazo 157ug/dl; triglicerydy 128mg/dl; glukoza 93mg/dl; hemoglobina 14,3; hematokryt 38,8%; WBC 5,9; hormon(TSH) 0,87ulU/ml; CRP 1,0mg/l. Stwierdził, że badania są ok i dostałam skierowanie do neurologa. Pani doktor zbadała mnie (rutynowe badanie, które wykonuje neurolog) i zbadała również dno oka. Powiedziała, że ona nic tutaj nie widzi i kazała przyjść do kontroli za ok. miesiąc. Zapytała tylko, czy nie jestem nerwowa? Dodam jeszcze, że te mrowienia nie utrzymują się cały czas, tylko mają tendencję do takiego jakby przeskakiwania z jednego miejsca na drugie. Najbardziej odczuwam to na lewym policzku, zauważyłam, że często pocieram to miejsce, bo jest to denerwujące uczucie, takie jakby pieczenie, np. po oparzeniu się pokrzywą. Już sama nie wiem, co mam o tym myśleć. Czy jest to oznaka jakiejś choroby, czy faktycznie jest to na tle nerwowym? Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego, ale niekiedy drga mi również dolna powieka oka. Proszę o odpowiedź i z góry bardzo dziękuję! Pozdrawiam!
KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Do kompletu wykonanych badań brakuje jeszcze oznaczenia stężenia wapnia w surowicy: całkowitego i zjonizowanego. Warto zrobić to przed wizytą u neurologa.
Pozdrawiam!