Co oznacza pieczenie w piersi?

Od miesiąca nasilają mi się bóle w piersi prawej. W klatce piersiowej mam złamane 6/7 żebra i nie wiem czy jest to związane ze zrostami po złamaniu. Do ginekologa termin na styczeń. Jestem od 9 lat po menopauzie, przeszłam to spokojnie co i tak mnie martwi, bo czasami robi mi się gorąco. Dużo wcześniej byłam u ginekologa - nie może mi przepisać tabletek hormonalnych, bo palę papierosy. Jestem sama dla siebie. Od 6 lat nie współżyję seksualnie. Mam 49 lat. Nie wiem co oznaczają moje bóle piersi, proszę mi pomóc, nie dostałam skierowania na tomografię. Do tej pory zwracałam uwagę lekarzowi rodzinnemu na pewne objawy, lecz jednak mój lekarz nie skierował mnie na badania tarczycy.

Witam serdecznie,
Bóle w klatce piersiowej mogą wynikać z różnych przyczyn. Bóle związane z piersiami najczęściej nie mają konkretnego umiejscowienia, piersi są wrażliwe na dotyk i obolałe. Pieczenie po prawej stronie klatki piersiowej, umiejscowione w okolicy złamania żebra, jak najbardziej może wynikać z podrażnienia nerwów międzyżebrowych, istotne kiedy było złamanie, czy było rozpoznane, czy przechodzone. Bóle w okolicy mostka mają związek z chorobami serca albo refluksem przełyku. Na oba schorzenia może być Pani narażona z racji palenia tytoniu.
Diagnozę powinien postawić lekarz, który będzie miał możliwość wypytać Panią o objawy jakie są charakterystyczne dla ww schorzeń. Zazwyczaj właśnie rozmowa z pacjentem  naprowadza lekarza na rozpoznanie lub w którym kierunku trzeba szukać. Wykonanie tomografii komputerowej w tym przypadku moim zdaniem nie ma większego sensu.
Jeżeli faktycznie największe prawdopodobieństwo jest związane z tym, że jest to ból pourazowy, lekarz powinien zalecić Pani leczenie przeciwzapalne, przeciwbólowe i rozluźniające mięśnie przez okres co najmniej 10 dni.
Pozdrawiam serdecznie