Co oznacza plamienie krwią podczas brania tabletek antykoncepcyjnych?

Co oznacza plamienie krwio podczas brania tabletek anty. Ostatnio mialam okres 21.05- 15.05 w 1 dzień okesu zacelam brac tabletki anty . ,,ATYWIA" i dzisaj rano wstalam to zobaczylam plamki krwi na majtkach co to znaczy ?

Witam. Krwawienia śródcykliczne są wynikiem działania tabletek i należą do najczęstszych objawów niepożądanych ich stosowania. Nie świadczą o upośledzonym działaniu tabletek, bardzo często pojawiają się natomiast w pierwszych tygodniach stosowania tabletek i ustępują samoistnie.