Co oznacza podwyższone OB, LYM, PLT, NEU, WBC u dziecka 4,5-rocznego?

Witam! Moja córka Zuzia ma podwyższone: WBC 10.6 K/uL, NEU 3.67, 34.7 %N, LYM 6.05, 57.2 %L, PLT 408 K/uL, OB 22 mm, ciężar właściwy moczu 1.010 kg/l, urobilinogen 3.2 umol/l

Redakcja abcZdrowie

W wynikach Pani córeczki WBC mieści się w normie dla wieku (laboratoria podają często normy dla dorosłych), odsetek neutrocytów jest nieco obniżony, ale wartość bezwzględna, która ma znaczenie decydujące jest prawidłowa. Podwyższony jest natomiast odsetek i wartość bezwzględna limfocytów i OB, co mogłoby się wiązać z infekcją wirusową, lecz niepokojąca jest obecność urobilinogenu w moczu i nadpłytkowość. Dlatego też proszę zgłosić się do lekarza, gdyż konieczny jest dokładny wywiad, badania, aby ustalić przyczynę takich wyników.