Co oznacza podwyższone PLT i RDW-CV?

Witam chcialam zapytac mam podwyzszone PLT 475 i RDW-CV 14,5 co to moze oznaczac?

Szkoda, że nie podała Pani całego zapisu morfologii, wraz z normami dla aparatu, na którym były badania wykonywane! Trudno jest odpowiadać na wyniki wyrwane z kontekstu. Proszę iść z wynikiem do lekarza rodzinnego. W grę wchodzi stan zapalny w organizmie oraz zaczynający się niedobór jakiegoś składnika, być może "pozorny niedobór żelaza" w przypadku przewlekłego stanu zapalnego.