Co oznacza przycienienie zatoki szczękowej lewej?

Co to oznacza: przycienienie zatoki szczękowej lewej. Wzmożony rysunek poniżej dolnego bieguna wnęki pr. serce rtg w normie.

Witam serdecznie.

Pierwszy opis - przycienienie zatoki szczękowej lewej- może świadczyć o obecności płynu w zatoce szczękowej, a co za tym idzie jej zapalenia - konieczna jest konsultacja z laryngologiem ( skierowanie wystawia lekarz rodzinny).

Drugi opis - wzmożony rysunek poniżej dolnego bieguna wnęki prawej - może świadczyć o zmianach zapalnych lub niewydolnościowych - konieczna również konsultacja z lekarzem, w tym wypadku najlepiej rozpocząć od lekarza rodzinnego, który będzie miał możliwość dokładnego badania i zebrania wywiadu.

Sylwetka serca w normie - oznacza, że serce nie jest powiększone - czyli wynik prawidłowy.

Pozdrawiam.