Co oznacza regresja nacieków przy trzustce?

trzustka miernie powiekszona zwlaszcza w zakresie glowy i wyrostka hczykowatego.naczynia plynowe lokalnej tkanki tluszczowej o malym stopniu a rozlegle wokolo glowy migrowanie plynu pod watrobe do miednicy malej obecnosc 2 dodatkowych sledzion 9mm uwidoczniono obeccnosc mian otz ct si 4 co to jest regresja naciekow przy trzustce

Witam. Regresja to zmniejszenie się zmian zapalnych w trzustce. Opisy obraz badania najprawdopodobniej jest wynikiem przebycia ostrego zapalenia trzustki.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Regresja nacieków wskazuje na zmniejszenie zmian. Z otrzymanym wynikiem badania proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego. W razie konieczności zostanie wdrożone odpowiednie postępowanie.