Co oznacza różowy, powiększający się pieprzyk u 10 latki?

Witam, mam pytanko od trzech -czterech miesięcy pojawił się  pod łopatką na plecach wypukły pieprzyk koloru różowego, był mały a teraz jest wielkości ziela angielskiego i swędzi córkę, zauważyłam że również się  zaczerwieniła skóra wokół pieprzyka, co to jest proszę o poradę. Dziękuję
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Niestety w ramach porady internetowej ciężko odpowiedzieć konkretnie na Pani pytanie. Nie mamy bowiem możliwości zbadania Pani córki oraz bezpośredniej oceny opisanej przez Panią zmiany skórnej. Zdecydowanie powinna Pani jednak zabrać dziecko jak najszybciej do specjalisty dermatologa. Opisana zmiana ma bowiem cechy niepokojące, takie jak powiększanie się czy towarzyszący świąd. Proszę nie zwlekać!