Co oznacza RTG klatki piersiowej mojego pięciomiesięcznego synka?

Przepona kąty wolne. Drobne zagęszczenia miąższu płucnego o charakterze zapalnym w przywnękowych partiach płuca prawego. Obwodowe pola płucne upowietrznione prawidłowo. Konfiguracja serca w normie. Dziekuję.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.