Co oznacza RTG klatki piersiowej mojej mamy?

Dzień dobry, proszę o interpretację wyników mojej mamy. Wiek 50 lat, 4 i pół roku temu miała mastektomię prawej piersi (przeszła chemioterapię i radioterapię). Ostatnio miała robione RTG klatki piersiowej (wizyta u lekarza za 3 tygodnie) i otrzymała taki opis, co to oznacza: "Zmiany włókniste i drobnoguzkowe w szczycie prawym z pogrubieniem opłucnej szczytu prawego. Pozostał miąższ płucny prawidłowo powietrzny. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Sylwetka serca w normie." Proszę o jak najszybszą odpowiedź
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dziękujemy za zadanie pytania.
Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej. Skonsultuj wyniki badań z lekarzem prowadzącym, który znając historię choroby, będzie mógł właściwie ocenić stan zdrowia.
Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.
Z wyrazami szacunku,
Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl