Co oznacza skrót MON w badaniu krwi?

Proszę o wyjaśnienie skrótu MON_ może są to monocyty? Jak uzupełnić ich niedobór? Jestem kobietą. Mam 43 lata.

Szanowna Pani,

Jeśli skrót ten występuje w rozmazie leukocytów, to oznacza on monocyty.

Nie uzupełniamy ich niedoboru. Jeżeli jest on znaczny, a zwłaszcza jeśli towarzyszą mu inne odchylenia należy poszukiwać przyczyny i ewentualnie ją leczyć.

Jeśli jest Pani zaniepokojona wynikiem, dobrze byłoby pokazać go lekarzowi.

Pozdrawiam serdecznie