Co oznacza ta diagnoza?

Mam 44 lata i interesuje mnie wytłumaczenie diagnozy: carcinoma ductale invasivum BR II partim carcinoma intraductale typus solidus (DCIS 2). Widoczne naciekanie nerwów pT1c NX.

Serdecznie dziękuję.

44 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie.

Tłumaczenie łacińskie to: rak piersi inwazyjny przewodowy o stopniu złośliwości pośrednim (2), częściowo rak wewnątrzprzewodowy (przedinwazyjny). pT1c to określenie dotyczące wielkości guza, Nx - oznacza, że trudno określić czy są przerzuty do węzłów chłonnych. Konieczne z pewnością jest leczenie - proszę porozmawiać z prowadzącym onkologiem o możliwościach terapii u Pani.

Pozdrawiam serdecznie