Co oznacza taki wynik?

Witam serdecznie. Odebrałam wyniki biopsji piersi: strzępki tkanki tłuszczowej. Wizytę u onkologa mam za 2 tygodnie. Jestem zaniepokojona, bardzo proszę o interpretację tego wyniku. Czy ten wynik może być przyczyną obrzęku kończyn dolnych? Od trzech miesięcy próbuję znaleźć przyczynę obrzęku i jestem bezradna. Byłam u urologa, kardiologa, chirurga, miałam robione badanie Dopplera i wszystko jest w porządku. Jednak cały czas mam obrzęk i ból kończyn dolnych. Bardzo proszę o poradę, za którą z góry dziękuję. Bogna

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wynik biopsji nie jest diagnostyczny. Oznacza to, że konieczna jest dalsza diagnostyka - albo biopsja mammotoniczna (pobranie fragmentu guza) lub wycięcie guza i ocena histopatologiczna.

Przyczyny obrzęku kończyn dolnych mogą być miejscowe i ogólne. Miejscowe to: głównie zaburzenia krążenia żylnego (żylaki, zakrzepica); ogólne to: problemy z nerkami (konieczna ocena moczu oraz poziomu kreatyniny, elektrolitów, mocznika we krwi), problemy z wątrobą (ocena proteinogramu - obrzęki tworzą się w wyniku niedoboru białek), problemy kardiologiczne (niewydolność serca), problemy ginekologiczne (nowotwory narządów rodnych - ocena ginekologa, najlepiej USG przezpochwowe), inne nowotwory powodujące zajęcie węzłów chłonnych kończyn dolnych (warto sprawdzić OB, morfologię, ocena węzłów chłonnych pachwinowych, podkolanowych przez lekarza).

Pozdrawiam serdecznie