Co oznacza taki wynik USG narządu rodnego?

Witam, bardzo proszę o interpretację wyniku USG. Mam 32 lata, jedno dziecko, 2 lata temu przeszłam operację usunięcia torbieli endometrialnej jajnika prawego o średnicy 4 cm (usunięto cały jajnik bo był "bardzo zniszczony"). Wynik badania histopat. jak zapewnił mnie lekarz był dobry. Wynik USG 14.09.2010: Trzon macicy o jednorodnej echogenicznośći i gładkich zarysach. Wymiary trzonu 52/46mm. Endometrium niejednorodne z licznymi wakuolami szerokości 16mm. Układ endometrium przemawia za macicą dwurożną. Szyjka prawidłowa, kanał jednorodny nieposzerzony. W rzucie jajnika prawego gładkościenna torbiel bez ech wewnetrznych o wymiarach 42/30mm. Jajnik lewy prawidłowej wielkości i budowy o wymiarach 33/17mm. Przymacicza wolne. Dodam, że mam obfite i długie miesiączki, bóle brzucha, anemię. Co oznacza ten wynik? Czy niejednorodne endometrium oznacza raka macicy? I ta torbiel - gdzie ona się utworzyła, skoro nie mam prawego jajnika? Dodam, że dostałam od lekarza skierowanie na zabieg wyłyżeczkowania. Bardzo proszę o odpowiedź i pomoc. Dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Twoje pytanie dotyczy prośby interpretacji wyników badań i niestety nie możemy na nie odpowiedzieć. Wyników nie można trafnie zinterpretować bez zebrania dokładnego wywiadu i zbadania pacjenta, co nie jest możliwe w ramach porady internetowej.

Skonsultuj wyniki badań ze swoim lekarzem prowadzącym, który znając Cię i mając historię Twojej choroby, będzie mógł właściwie ocenić Twój stan zdrowia.