Co oznacza wpis "noworodek dystroficzny"?

Dzień dobry mam pytanie mój 10letni synek gdy się urodził miał wpis noworodek dystroficzny nikt mi nie powiedział co to do końca znaczy czy jego problem z nauką czytania może być z tym związana bo ma już 10 lat i nie umie czytać chodzi do klasy integracyjnej a postępów w czytaniu żadnych mimo ćwiczeń i walki z mojej strony

Witam. Termin dystroficzny nie oznacza żadnej konkretnej jednostki chorobowej. Odnosi się natomiast do noworodków o zbyt niskiej masie lub długości urodzeniowej, a także noworodków z pewnymi zaburzeniami rozwojowymi. Przyczyny obecnych trudności dziecka w nauce mogły pojawić się już w czasie ciąży.