Co oznacza wydzielina z piersi w ciąży?

Bardzo proszę o pomoc. Jestem w 34 tyg. ciąży i od dwóch dni w jednej piersi pojawiła się przezroczysta brunatno-brązowa wydzielina, a druga jest w porządku, pojawiła się siara normalnego koloru. Jest to moja druga ciąża a w pierwszej nic takiego nie miałam. Obecnie przebywam w Anglii i po wizycie w przychodni lekarz ogólny powiedział, że to normalne i jeśli nie mam gorączki nie powinnam się martwić. Proszę o konsultację.

Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Pojawienie się wydzieliny z piersi w trakcie ciąży, szczególnie już blisko rozwiązania jest rzeczywiście zjawiskiem fizjologicznym. Wydzielina najczęściej ma kolor mleczny, może być przezroczysta lub lekko żółtawa. Wydzielina koloru brunatnego może być wynikiem pęknięcia naczynka włosowatego i uwolnieniu niewielkiej ilości krwi do przewodu mlecznego.

Aby jednak upewnić się, że wszystko jest w porządku, zalecałabym jednak wizytę u ginekologa. Ginekolog Panią zbada i w razie konieczności zaleci badanie USG piersi. W bardzo niewielkim procencie przypadków zdarza się, że brunatna wydzielina może być objawem złośliwego nowotworu piersi, więc lepiej to sprawdzić.

Pozdrawiam serdecznie