Co oznacza wynik badania HCG <1 mlU/ml?

Chciałam się dowiedzieć, jak interpretować wynik badania HCG <1 mlU/ml. Badanie zrobiłam dziś, ostatnia miesiączka była ok. 15 marca. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

O interpretację wyniku najlepiej jest zapytać w laboratorium, w którym wykonano badania - każde laboratorium może mieć "swoje" normy. Podana przez Panią wartość oznacza wynik negatywny. O ile nie ma Pani bardzo długiego cyklu (np. powyżej 30 dni), to wynik testu jest z dużym prawdopodobieństwem miarodajny.

Pozdrawiam!