Co oznacza wynik beta-HCG 3?

Dzień dobry.
Mam pytanie: Co oznacza wynik beta-HCG=3.
Dziękuję

ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Badanie poziomu beta-HCG pozwala nam potwierdzić, bądź wykluczyć ciążę (też pozamaciczną).

Wynik beta-HCG=3, pobrany ok. 3 tygodnia spodziewanej ciąży w większości przypadków wyklucza ciążę. Jeśli badanie było wykonane wcześniej, nie można jej wykluczyć. Wtedy można powtórzyć badanie za np. 2 tygodnie. Podręczniki podają, że każdy wynik poniżej 5 mIU/ml wyklucza ciążę. Przy czym jej poziom w 3-4 tygodniu może wynosić od 9-150 mIU/ml.

W razie wątpliwości proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.