Co oznacza wysokie OB?

Moja córka ma 7 lat jej wynik ob to 28 czy moze mi ktoś wyjaśnic co to oznacza. Dziekuję

Redakcja abcZdrowie

Takie wynik może oznaczać, że Pani córka przechodzi infekcje np układu moczowego lub gardła. Należy wykonać dalsze badania i spojrzeć na wyniki znająć stan zdrowia dziecko.
OB - odczyn Biernackiego czyli tzw. opad jest wyznacznikiem (choć bardzo niedoskonałym) toczącego się w organizmie procesu zapalnego.