Co oznacza wzrost BHCG?

W dniu 04.10 poziom beta hcg wynosił ok. 30 000 (4 tydzień ciąży). Poroniłam w 5 tc, tj. 9.10. W dniu 15.10 beta hcg wynosiła 7663, zaś 17.10-7938. Miałam podane dwa zarodki. Co może oznaczać taki wzrost bety? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wzrost beta-hCG jest konsekwencją aktywności trofoblastu, co jest możliwe tuż po poronieniu.