Co oznacza zmiana lita w piersi?

Witam. Mam 28 lat. Z powodu ciągłego bólu piersi miesiąc temu wykonałam usg piersi. W jednej wyszło mi, że mam torbiel, zaś w drugiej zmianę litą. Zrobiono mi biopsję cienkoigłową. Bardzo proszę lekarza o jej interpretację: Pojedyncze płaty wysoko dojrzałego nabłonka przewodowego, nieliczne histiocyty oraz krew. Co to za zmiana? Czy powinnam skonsultować się z lekarzem w celu jej usunięcia, czy pozostawić to tak, jak jest? Z góry dziękuję za odpowiedź. Magda

Witam serdecznie!

Wynik biopsji nie wskazuje na nic niepokojącego. Wysoko dojrzały nabłonek występuje w prawidłowej tkance piersi. Co do dalszego postępowania - decyzja należy do lekarza prowadzącego. W przypadku zmiany o dużych rozmiarach, wskazane byłoby jednak jej wycięcie. Jeżeli chodzi o torbiel, to w zależności od jej rozmiaru nakłuwa się i opróżnia.

Pozdrawiam serdecznie