Co oznaczają brązowe plamki zamiast okresu?

Witam!
Od dwóch miesięcy mam pewien problem z okresem, zamiast okresu ok. 5 dni miałam 3 dni. Teraz w tym miesiącu w planowanym dniu miałam 2 dni lekkich brązowawych plamek. Mam lekki ból po obu stronach jajników, nie wiem, czy to ma wpływ na to plamienie, czy nie, ale naprawdę nie mam pojęcia co to może być.
Z mężem staramy się o dziecko, lecz to chyba nie to, ponieważ każdy test wychodzi negatywnie ani nie ma objawów wskazujących na ciążę. Jestem również od paru tygodni bardzo nerwowa.
Bardzo proszę o jakieś rady.

ponad rok temu

Witam serdecznie,
Przyczyną zmiany charakteru krwawienia miesięcznego może być stres. Innymi czynnikami, które wpływają na cykl mogą być duży wysiłek fizyczny, odchudzanie.
Jednocześnie należy wziąć pod uwagę zaburzenia hormonalne. Zwłaszcza teraz, kiedy planuje Pani zajście w ciążę, należy to wyjaśnić. Takie zaburzenia mogą powodować np. Poronienia.
Jeżeli kolejny okres będzie przebiegał odmiennie, wskazana jest wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam