Co oznaczają ciemne plamy na ciele po przeszczepie szpiku kostnego?

Pani Doktor dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam do Pani Doktor następne ponieważ u brata pojawiły się na plecach/klatce piersiowej i innych częściach ciała ciemne plamy, nie potrafię opisać tych plam - może jednak spróbuję - są one ciemniejsze jak brązowy kolor i może nie plamy ale plamki, jedna przy drugiej - patrząc z odległości wyglądają jak pieprzyki. Przypomnę może, że brat jest po przeszczepie szpiku już ponad rok. Często boli go głowa i cały czas ma katar - piszę cały czas ponieważ ma katar faktycznie leżąc w szpitalu w Białymstoku na chemiach to tłumaczył, że to jest po tabletkach . Potem jak leżał w Warszawie to okazało się, że ma chore zatoki - na dzień dzisiejszy coraz lepiej smarcze nawet z nocy to z krwią. Na ostatnich badaniach wyniki były dobre ale ogólny jego wygląd nie wskazywał na to. Oczy opuchnięte, obrzęk na twarzy, teraz jeszcze doszły te plamy na ciele - boje się o brata strasznie. Mam jeszcze jedno pytanie, czy w jego stanie nerwy mają wpływ na jego samopoczucie. Ponieważ zostawiła go żona. Zaczął się izolować - w nocy nie może spać. Woli przebywać sam, boję się by to nie była jakaś depresja.

ponad rok temu

Witam ponownie!

Psychika na pewno ma duże znaczenie. Zachowanie brata faktycznie wskazuje na to, że być może będzie potrzebował fachowej pomocy, może nawet włączenia leczenia farmakologicznego. Zachęcam do odwiedzenia naszego serwisu abcdepresja.pl

Co do zmian skórnych - być może są przejawem choroby GvHD, mogą mieć też inne podłoże, niestety trudno to stwierdzić bez zobaczenia tych zmian naocznie. Z pewnością w tej kwestii musiałby wypowiedzieć się dermatolog.

Pozdrawiam serdecznie