Co oznaczają czerwone przebarwienia na penisie?

Od pewnego czasu mam na żołędziu penisa czerwone przebarwienia - co to jest ?
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Czerwone przebarwienia skórne zwykle świadczą o miejscowo występującym stanie zapalnym. Najczęściej występuje on na podłożu infekcyjnym m.in grzybiczym, bateryjnym, rzadziej wirusowym.

Pana opis niestety jest zbyt ubogi w treść, by móc wysunąć jakiekolwiek podejrzenia. Istotne są informacje na temat dolegliwości towarzyszących, jak świąd, pieczenie, nieprzyjemny zapach, łuszczenie się skóry itp.

Zakładam, że jest Pan osobą aktywną seksualnie, dlatego najprawdopodobniej doszło do infekcji grzybiczej.

W celu postawienia właściwego rozpoznania powinien udać się Pan na konsultację do dermatologa, który będzie miał możliwość obejrzenia prącia. Dopiero na podstawie postawionej diagnozy będzie można zaordynować Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam