Co oznaczają nieprawidłowości w morfologii z rozmazem ręcznym?

Co oznaczają nieprawidłowości w morfologii z rozmazem ręcznym: eozynocyty- 5,3% normy; <5,0 granulocyty segmentowane- 42% normy: 45-70 granulocyty kwasochłonne-8% normy: 0-5 limfocyty- 11% normy: 20-45 monocyty 39% normy: 2-12 Pozostałe wyniki są prawidłowe (WBC,RBC itd.) Będę wdzięczna za pomoc.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Główną nieprawidłowość stanowi znaczne podwyższenie odsetka monocytów. W takim przypadku konieczne jest wykonanie badania rozmazu ręcznego oraz ocena bezwzględnej ilości monocytów w oparciu o całkowitą ilość krwinek białych. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.