Co oznaczają takie wyniki badań? Czy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę?

Witam!
Mam 26 lat. Od ponad roku staramy się z mężem o dziecko. Niestety z marnym skutkiem. Moje cykle są regularne, 28-34 dni.
W 23 d.c. miałam badania hormonów (termin ustalony przez lekarza). I tak: -estradiol - 292,2 pg/ml; normy laboratorium: faza owulacyjna: 85,8-498,0; lutealna: 43,8-211,0 -FSH - 1,75 mlU/ml; normy laboratorium: faza owulacyjna: 5,0-22,0;faza lutealna: 2,0-13,0 - LH - 0,51 mlU/ml; normy laboratorium: faza owulacyjna: 24,0-105,0;faza lutealna:0,4-20 - progesteron- 17,41, normy laboratorium: faza owulacyjna:0,8-3,0:faza lutealna:1,7-27,0; ciąża I-szy trym. 16,4-49,0.

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!
Wyniki badań hormonalnych, które Pani podaje nie wskazują niestety na konkretną przyczynę problemów z zajściem w ciążę. Badania w fazie lutealnej, które Pani wykonała mają na celu głównie ocenę wydolności ciałka żółtego, które w Pani przypadku jest prawidłowo wydolne - progesteron w normie. Nieznacznie podwyższony poziom estradiolu może być np. związany z owulacją która zaszła kilka dni wcześniej lub też owulacją z więcej niż jednego jajeczka.
Niestety nie posiadam informacji czy miała Pani wykonywane badanie USG, ile było pęcherzyków dominujących itp. Nie posiadam też informacji czy w związku z problemem z zajściem w ciążę dostała Pani jakieś leczenie hormonalne. Zastanawiający jest obniżony poziom FSH, który może wskazywać na problemy hormonalne zarówno jajnikowe jak i przysadkowe. Najprawdopodobniej potrzebne będzie wykonanie dodatkowych badań hormonalnych, zarówno dotyczących hormonów płciowych jak i np. hormonów tarczycy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.