Co podawać 4-letniemu dziecku na uporczywy kaszel i gorączkę?

witam.od 3 dni mój 4 letni syn ma suchy uporczywy kaszel męczący,temperature 38st,i zaczął wymiotować,byliśmy u lekarza to stwierdził ze nic nie przepisze tylko leżec w lózku i ma wypoczywać.Mieszkamy zagranicą więc cos od lekarza otrzymać graniczy się z cudem ,mam pare syropów z polski i antybiotyk bakrtim..co mam podać jak ulrzyć dziecku.prosze o pomoc.

Witam,
bez zbadania dziecka trudno cokolwiek zalecić.
Jeżeli ma pan możliwość zrobienia nebulizacji dziecku proszę ja zrobić z soli fizjologicznej nawet 3-4xdz,nawilżyć mieszkanie ,i obniżyć temperaturę w pokoju do ok 18 stC, czasem lek przeciwhistaminowy np Zyrtec przynosi ulgę,
pozdrawiam Katarzyna Mudel