Co pomoże mi zajść w ciążę?

Witam Pani/Panie Dr/Dr.!
Od pół roku z mężem staram się o dziecko i nasze starania idą na marne. Od pół roku brałam kwas foliowy i używałam testów owulacyjnych, wszystko na nic. Moje miesiączki nie są regularne.
Teraz tzn. 4 września 2010 do dziś (08.09.2010) dostałam bardzo skąpej miesiączki. Na początku było to tylko kilka plamek ciemnobrązowych, dzisiaj jest to plamienie bardziej intensywniejsze, ale nadal plamienie. Prędzej miałam normalne miesiączki (tzn. bolał mnie brzuch, miesiączka koloru czerwonego).
Także w lutym (15-20) i marcu (1-7) miałam plamienie. Przed obecnym plamieniem miałam normalny okres tzn. 27-31 lipca. Okres mam co 39, 43, 58 (luty i marzec), 37 dni. Przed obecnym plamieniem przeczytałam na forum, że dziewczyny, które brały C*** i olej z Wiesiołka zachodziły w ciążę, mnie to nie pomogło. Może to właśnie C*** zaburzył moje miesiączkowanie.
Panie Doktorze/Pani Doktor proszę o pomoc. Co Pan/Pani Doktor podejrzewa? Czy mogę brać jakieś preparaty bez recepty, które pomogą mi zajść w ciążę, bo obecnie tylko to się dla mnie liczy. Czy mogę być bezpłodna?
Mam jeszcze jedno pytanie. Mój mąż ma Stopę końsko-szpotawe, czy mogę prędzej przed zajściem w ciążę wykluczyć, że dziecko nie urodzi się chore.
Mam 25 lat. Proszę o pomoc!
Pozdrawiam

Witam serdecznie,
Na diagnozowanie bezpłodności jest jeszcze za wcześnie. Niepłodność można zdiagnozować po rocznych nieudanych próbach. Proszę także pamiętać, że żaden lek nie jest obojętny dla organizmu. Tym bardziej, jeżeli planuje Pani ciążę, warto przygotować się do niej wraz z lekarzem.
Zawsze powtarzam pacjentkom, że połowa sukcesu prawidłowego rozwoju ciąży to odpowiednie do niej przygotowanie.
Musi Pani pamiętać, że ma Pani nieregularne cykle, warto by było zrobić panel badań, które wyjaśnią ich przyczynę. Najprawdopodobniej ma Pani zaburzenia hormonalne. Są one stosunkowo łatwe do leczenia, a przy ich wyregulowaniu łatwiej zajść w ciążę, a i w jej trakcie nie będzie niemiłych niespodzianek.
Reasumując, zalecałabym jak najszybszy kontakt z lekarzem ginekologiem. Na koniec, wracając do męża, stopa końsko-szpotawa nie jest chorobą genetyczną. Jest wynikiem nieprawidłowego ułożenia płodu w łonie matki. Nie ma zatem u Państwa zwiększonego ryzyka wystąpienia wady.
Pozdrawiam