Co powinnam jeść, a czego nie, żeby skutecznie schudnąć?

Witam!:) Mam 15 lat i 178,5 cm wzrostu i ważę 65 kg. Wiem, że to w miarę dobra waga, ale źle się czuję, bo mam wystający brzuch, duży tyłek (bo mam szrokie biodra) i robią mi się wałeczki po założeniu spodni, no mam i celluit (szczególnie na udach). Chciałabym schudnąć trochę, chociaż do 60 kg. Ale nie potrafię wprowadzić diety, bo gdy mam zły dzień, to opycham się słodyczami i jem wszystko, co popadnie:/ Bardzo proszę o poradę. Chciałabym przede wszystkim dowiedzieć się, co powiennam jeść, a czego nie, i może jakieś przykładowe kosmetyki do pielęgnacji ciała i ćwiczenia, szczegolnie na brzuch i uda:/ Dodam jeszcze, że codziennie chodzę do szkoły i ze szkoły na piechotę ok. 4 km w jedną stronę, więc nie narzekam na brak ruchu:)

Witam!

Twoje BMI wynosi 20 - świadczy, więc o prawidłowej masie ciała. Jeśli jednak chcesz poprawić wygląd Twojego ciała i sprawić, aby cellulit uległ zmniejszeniu, musisz pamiętać o kilku zaleceniach żywieniowych oraz o aktywności fizycznej.

Najważniejsze zasady diety w kuracji antycellulitowej:
- unikaj produktów typu fast food,
- unikaj ciast, słodyczy, napoi gazowanych,
- produkty smażone zastąp pieczonymi, gotowanymi oraz duszonymi,
- spożywaj jak najwięcej warzyw,
- spożywaj owoce zwłaszcza cytrusowe oraz leśne,
- sól zastąp ziołami oraz innymi przyprawami,
- pij zieloną herbatę oraz wodę (co najmniej 2 l dziennie),
- spożywaj produkty bogate w węglowodany złożone (chleb pełnoziarnisty, razowy, kasze gruboziarniste, makarony razowe, ziarna zbóż, kiełki zbóż),
- zastąp produkty bogate w tłuszcze zwierzęce roślinnymi (nasiona, oleje roślinne, miękkie margaryny),
- spożywaj produkty łatwostrawne (drób, ryby, chudy nabiał),
- spożywaj posiłki regularnie, w małych ilościach.

Ćwiczenia, które powinny Ci pomóc, znajdziesz na stronie: http://abccwiczenia.pl/, dodałabym również pływanie lub jazdę na rowerze, które szczególnie mobilizują do pracy mięśnie dolnych partii ciała.

Tylko długotrwała dieta połączona z aktywnością fizyczną oraz działaniem zabiegów kosmetycznych może przynieść pożądany efekt. Dzięki temu pozbędziesz się nie tylko cellulitu, ale również nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha i pośladków.

Pozdrawiam.