Co powinnam jeść? Pomocy

Mam 13 lat. Wzrostu: 160. Ważę: 60kg. Wiem, że to za dużo, ale jak mam schudnąć i ile powinnam ważyć. Chodzi mi głównie o to co jeść. Bo do wakacji chciałabym schudnąć 10kg. Zaczynając dietę w styczniu ;-)
13 LAT ponad rok temu

Witam.

Wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe i będąc aktywną fizycznie, możesz łatwo osiągnąć swój cel. Musisz wiedzieć, że diety popularne (tzw. cud) nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ prawie zawsze po pewnym czasie występuje efekt jojo.

Dodatkowo jesteś w wieku dojrzewania i każde niedobory żywieniowe mogą negatywnie odbić się na Twoim zdrowiu. Jeśli chcesz zatem schudnąć na stałe zapoznaj się z zasadami zdrowego żywienia http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki oraz http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka
Pamiętaj też o regularnej aktywności fizycznej. Wykonuj zarówno ćwiczenia tlenowe na cale ciało np. pływanie, jazda na rowerze czy jogging, jaki i ćwiczenia siłowe na określone partie ciała np. brzuszki, przysiady, pompki. Inne ćwiczenia znajdziesz na naszej stronie.

Wiedz jednak, że na efekty należy poczekać, nie pojawią się po kilku dniach lub tygodniach od zmiany nawyków żywieniowych i stylu życia. Organizm musi mieć czas na akomodacje to nowego trybu życia. Ważne, aby po osiągnięciu celu nie powracać do starych przyzwyczajeń, bo po pewnym czasie nadwaga powróci…

Pozdrawiam.