Co powinnam jeść przed i po treningu?

Jestem kobieta lat 23. 169 cm wzrostu, 75 kg wagi. Zaczęłam chodzić na siłownię, aerobik (FatBurner, TBC, ABT) i biegać. Chcę pozbyć się tkanki tłuszczowej, a mięśnie tylko wyrzeźbić. Nie chcę ich rozbudować. Co powinnam jeść przed i po treningu? Dziękuję za odp.
KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Polecam artykuł na stronie http://portal.abczdrowie.pl/co-jesc-w-okresie-treningow, dowie się Pani z niego jak jeść w czasie treningu w zależności od rodzaju aktywności fizycznej.
Dodatkowo mogę powiedzieć, że posiłki powinny być małe objętościowo, o małej zawartości tłuszczu, lekkostrawne i przyrządzane ze świeżych produktów spożywczych.

Po wysiłku posiłek powinien być lekkostrawny i składać się produktów łatwo przyswajalnych, dostarczających pełnowartościowego białka (ryby, drób, chudy twaróg, jogurt naturalny), węglowodanów złożonych (makaron, kasze, ryż), soli mineralnych i witamin (warzywa, owoce) i wody.

Przed treningiem (około 1- 1,5 h przed) powinniśmy spożywać produkty o niskiej wartości indeksu glikemicznego (białko, węglowodany złożone). Posiłek powinien być lekki i mały np. banan czy jogurt z ziarnami.

Więcej znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.