Co powinnam jeszcze robić i jeść, żeby schudnąć?

Witam, mam 13 lat, 164 cm wzrostu i ważę 80 kg. Zaczyna mi to przeszkadzać. Nie chodzę na dodatkowe zajęcia sportowe, ale planuję zapisać się na basen, ponieważ nauczyciel wf-u polecił mi to, nie ze względu na mój wygląd, ale dlatego, że całkiem nie źle pływam:). Mój jadłospis: jeżeli jest to poniedziałek (powiedzmy dzień roboczy) nie jadam śniadań, ponieważ nie zdążam. Do szkoły albo biorę drożdżówkę, albo robię kanapkę, zazwyczaj z szynką. Po powrocie do domu jem obiad i z tym bywa różnie, ponieważ nie zawsze jem o tych samych porach. No wiadomo, że jeszcze w ciągu dnia w szkole piję napój z puszki gazowany i po szkole zjem coś słodkiego. Nie jem kolacji. Jem czasem jak zgłodnieję albo w ciągu dnia zjem jeszcze jakąś kanapkę. Natomiast jeżeli jest to weekend. Jem śniadanie, następnie jakiś serek homogenizowany. Następnie jem obiad, tu już raczej tak koło godz. 13.00-14.00. Później jem coś słodkiego, no i jak jestem głodna, to bardzo rzadko, ale jakąś (małą) kromeczkę. Chleb zazwyczaj jem taki pasterski (czy coś takiego:)) Najgorsze jest to, że nie lubię warzyw. Wiem, że to może trochę dziwne, ale nie lubię. Oczywiście nie wszystkie. Lubię np. mizerię, buraki, ogórki kiszone, ziemniaki, chyba tyle. Mam zamiar także chodzić na siłownię, czy to dobry pomysł? Z góry dziękuję:)
13 LAT ponad rok temu

Witam,
rzeczywiście Twoja masa ciała jest bardzo duża, w związku z tym, wszystkie działania powinnaś podejmować w oparciu o rozmowę z rodzicami, konsultację z lekarzem i dietetykiem.
Niezbędne jest ustalenie przyczyn przybierania na wadze.
Jeśli chodzi o przyczyny związane z odżywianiem i stylem życia, przeczytasz o nich na:
http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe
http://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-tyjemy
Nie możesz odchudzać się na własną rękę. Na pewno popełniasz błąd nie jedząc śniadania.
Jeśli na II śniadanie jesz kanapkę (drożdżówkę odradzam), zabieraj ze sobą pojemniczek z warzywami.
Jeśli zależy Ci na szczupłej sylwetce powinnaś zamienić słodzony napój gazowany na wodę mineralną, a coś słodkiego na świeże owoce.
Łącznie powinnaś zjadać 4-5 posiłków i nie rezygnować z kolacji.
W Twojej diecie brakuje: warzyw, owoców, nabiału. Do warzyw warto się przemóc, są bardzo niskokaloryczne, służą chudnięciu. Dodatkowo hamują uczucie głodu. Bardzo dobrze, gdybyś zastosowała się do rad nauczyciela i uczęszczała na basen kilka razy w tygodniu. Może są też w szkole jakieś zajęcia np. SKS?
Pamiętaj, iż dzięki ruchowi kształtujesz sylwetkę.
Zajrzyj na:
http://abczdrowie.pl/piramida-zdrowego-zywienia
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta
Pozdrawiam
PS
Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.