Co powinnam zrobić, gdy okres się nie pojawił?

Witam!
Moja sytuacja jest następująca: zwykle miesiączkuję regularnie a mój cykl trwa ok 30 dni. Zdarzały mi się wcześniej opóźnienia okresu powodowane dużym stresem-ale bardzo sporadycznie. Ostatnich kilka miesięcy spędziłam za granicą, wróciłam 1.12 i tego właśnie dnia powinnam dostać okres. Od powrotu kochamy się regularnie z mężem (staramy się o dziecko). Nie sądziłam jednak, że uda się w tym miesiącu, ponieważ według moich wyliczeń jestem dawno po jajeczkowaniu (ostatni okres był 1.11).
Jednak od 22 dni okres się nie pojawił. Czy możliwe jest, że wskutek stresu związanego z przeprowadzką i zmiany klimatu, przesunął się termin mojego jajeczkowania i mogłam mieć dni płodne w terminie spodziewanej miesiączki? Dodam, że robiłam test ciążowy z wynikiem ujemnym, ale podejrzewam, że mogłabym być w np tygodniowej ciąży i poziom hCG jest niższy od progu czułości...
Co powinnam zrobić jeżeli okres dalej się nie pojawi? Po jakim czasie powinnam odwiedzić ginekologa? Będę wdzięczna za odpowiedź...

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Stres oraz zmiany klimatu mogą spowodować przesunięcie miesiączki. Zatem przesunięciu ulegają również dni płodne i niepłodne. W takim przypadku czasami należy odczekać aby doszło do normalizacji cyklu.
Test ciążowy najlepiej wykonać w dniu spodziewanej miesiączki. W przypadku ujemnego wyniku należy go powtórzyć po tygodniu. Można wykonać również oznaczanie hCG z krwi. Wynik wiarygodny powinien już być po 7-10 dniach od zapłodnienia. Gdyby kolejny test ciążowy dał negatywny wynik a miesiączka nadal się nie pojawiła konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Pozdrawiam