Co powinnam zrobić? Wegetarianizm a zdrowie

Mam 16 lat. Od około 6 mscy jestem wegetarianką. Na początku czułam się dobrze, nie odczuwałam braku mięsa w organizmie. Od jakiegoś tygodnia, dwóch odczuwam zmiany w organizmie. Jestem ciągle senna, zmęczona, bardziej niż inni odczuwam zimno. Czuję się osłabiona. Nie wiem, czy jest to z powodu wegetarianizmu, czy może z innego. Nie jadam ryb. Jem jajka oraz inne produkty mleczne. Nie chcę wracać do jedzenia mięsa, ani ryb. Co powinnam zrobić, żeby lepiej się poczuć?
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Dla oceny Twojego stanu zdrowia wskazane jest wykonanie podstawowych badań, przede wszystkim morfologii, która wykaże czy nie doszło do niedokrwistości, zaburzeniu często występującemu w trakcie stosowania diety wegetariańskiej.

W czasie pokwitania stosowanie diet nie jest wskazane. Jeżeli jednak jesteś zdecydowana na ten sposób odżywiania, konieczne jest bilansowanie diety. Białka zwierzęce powinny być zastępowane białkami roślinnymi. Zaleca się spożywanie dużej ilości warzyw strączkowych. Dla zapoznania się z prawidłowym komponowaniem diety polecam nasz portal abcdieta.pl
Pozdrawiam.