Co powinno jeść 15-miesięczne dziecko?

Mam pytanie odnośnie diety 15miesięcznego dziecka. Co powinno jeść a czego nie powinno? Czy można podawać smażone rzeczy czy tylko gotowane, czy można wywar z mięsa (w sensie rosół) czy tylko wywary z warzyw. I co jeśli dziecko nie chce żadnych warzyw - robimy mu soki w sokowirówce z marchewek i jabłek, ale wychodzi w związku z tym, że dziennie wypija sok z 2 marchewek i jabłka, a do tego je deserek złożony ze zblenderowanego banana i jabłka. Tyle surowych owoców i warzyw to może być zbyt dużo?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

dieta dziecka, jak i dorosłego człowieka powinna być urozmaicona. Wywar z mięsa jak najbardziej, ale zdecydowanie należy unikać smażonego jedzenia. Warzywa i owoce też są bardzo ważne. Jeśli dziecko niechętnie je je to można jakość przyozdobić, lub inaczej niż zwykle podać, tak aby zaciekawić dziecko.

Pozdrawiam.