Co powoduje ból głowy?

Witam. Około miesiąc temu zaczęła mnie boleć głowa w sposób nienaturalny jak dla mnie. Nic nie mogłam zrobić, tylko leżałam.Trwało to około 2 tygodnie i ból ustał. Badanie krwi nic nie wykazało. Natomiast badanie EEG - serie fal ostrych i fal wolnych theta. Prawdę mówiąc nie wiem, co to oznacza. Zaznaczam, że nigdy nie miałam problemów zdrowotnych - mam 29 lat.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Niestety zamieszony opis bólu głowy zawiera zbyt mało informacji, by móc konkretnie się wypowiedzieć na temat charakteru bólu. Pojedynczy epizod, z przewlekającym się bólem głowy mógł być związany np. z zapaleniem zatok. Mogła być to również np. migrena. Tylko dokładny wywiad i możliwość zbadania mogłaby przybliżyć do rozpoznania.
Zapis EEG jest nieprawidłowy, ale to o niczym nie przesądza, ponieważ badanie to jest niespecyficzne i część ludzi zdrowych ma nieprawiłowy zapis. W razie powtórzenia się bólu i wykluczenia innych przyczyn, np. laryngologicznych, proponuję konsultację neurologiczną w celu ewentualnego wykonania badania obrazowego głowy w trybie ambulatoryjnym.
Serdecznie pozdrawiam!