Co powoduje ból żołądka, nudności i wymioty?

Witam! Mój problem dotyczy wątroby, mam bardzo złe wyniki wątrobowe. Lekarze nie wiedzą za bardzo, o co chodzi, przy tym występują silne ataki w okolicy żołądka. Objawy to silny ucisk, pieczenie, mdłości, a czasami wymioty, gorączka w trakcie ataku i brak świadomości z bólu, bo jest tak silny, że nie da się wytrzymać. Wycięty woreczek żółciowy, nie mam wrzodów. Po ostatnim ataku ból został w okolicach wątroby. Jestem na silnej diecie, jem tylko owsiankę i poniektóre owoce, gdy tylko troszkę zjem coś innego, to kończy się to atakiem. Proszę o pomoc i poradę, co z tym robić, jak to wyleczyć? Zrozpaczona.

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności konieczne jest postawienie rozpoznania, nie da się zalecić terapii bez postawienia diagnozy.
Niestety w pytaniu zostało zawartych bardzo mało danych. Nie napisała Pani jakie konkretnie wyniki są nieprawidłowe ani czy były wykonywane jakieś badania obrazowe jamy brzusznej - na przykład badanie ultrasonograficzne, tomograficzne czy rezonans magnetyczny jamy brzusznej. W okolicy gdzie zlokalizowany jest ból za dolegliwości może odpowiadać kilka narządów ich zobrazowanie jest niewątpliwie konieczne. Po drugie fakt że ma Pani usunięty pęcherzyk żółciowy nie wyklucza pochodzenia dolegliwości ze strony dróg żółciowych, gdyż nawet po cholecystectomii w obrębie dróg żółciowych może dochodzić do zapalenia czy powstawania kamieni, co może być przyczyną gorączek i opisywanych przez Panią dolegliwości bólowych. Konieczne jest również sprawdzenie trzustki oraz nerek. Jeżeli nie była wykonywana panendoskopia również należy rozważyć jej wykonanie.

Niestety bez badania, możliwości zebrania wywiadu i obejrzenia wyników badań dodatkowych nie ma możliwości aby postawić rozpoznanie, w tym celu konieczna jest ponowna wizyta u lekarza- w tym wypadku najlepiej skorzystać z pomocy gastrologa.

Pozdrawiam