Co powoduje czerwone, swędzące krosty na penisie?

Witam! Mam czerwone krosty na żołędziu, jest ich dużo i bolą. Co robić?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane dolegliwości i zmiany mogą sugerować infekcję wirusem opryszczki. Jednakże aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest badanie dermatologiczne i ewentualne badania dodatkowe.
Opryszczka narządów płciowych jest chorobą przenoszoną drogą płciową, dlatego w rozpoznaniu ważny jest wywiad, a leczenie powinno objąć obojga partnerów aby było maksymalnie skuteczne.
Wdrożenie odpowiedniego leczenia jest możliwe dopiero po właściwym rozpoznaniu, dlatego też zachęcam do wizyty u dermatologa.