Co powoduje swędzenie, ból i zmiany skórne na żołędzi?

Witam, od kilku dni jestem za granicą z dala od domu. Po przyjeździe na miejsce zauważyłem, że mój penis, a dokładnie żołądź jest powiększona, jednocześnie szczypie mnie to i swędzi, mam też na niej białe plamki, a gdy schodzi skórka, odczuwam przy tym ból. Czy może to być spowodowane odparzeniem penisa? Ponieważ cała droga zajęła mi 2 dni w pozycji siedzącej, mało wychodziłem, mało się ruszałem. Czy może też to wynik przewiania? Bo przepływałem przez morze. Niepokoję się bardzo, bo wiem, że długo tu będę, a ból nie mija. Czy są jakieś naturalne sposoby, ponieważ nie mam dostępu do leków i aptek. Bardzo proszę o pomoc.

Witam!

Opisane objawy sugerują zakażenie grzybicze żołędzi. Nie jest to wielki problem zdrowotny, przytrafia się dość często szczególnie po zastosowaniu antybiotyków, przy stosowaniu niewłaściwych kosmetyków w miejscach intymnych lub w okresie spadku odporności. Ogólnie nie ma powodu do obaw, ale aby problem ustąpił wskazane jest zastosowaniu odpowiedniego leczenia i obawiam się, że nie ma skutecznego leczenia domowego. Zachęcam do odwiedzenia apteki i zakupu klotrimazolu (krem o działaniu przeciwgrzybiczym dostępny bez recepty w Polsce jak prawdopodobnie za granicą). Klotrimazol należy stosować na zmienione miejsca 2x dziennie. Jeśli po tygodniu kuracji objawy nie ustąpią to wskazane jest skonsultowanie problemu z lekarzem i ewentualne zastosowanie silniejszego doustnego leku. Pozdrawiam serdecznie!