Co powoduje ten wyciek z piersi?

Od 2 m-cy mam żółty wyciek z piersi. Robiłam USG i wszystko jest OK, na mammografii też nic nie wykazało. Podczas robienia USG piersi lekarz wykrył mi guza na tarczycy - zrobiłam wszystkie badania na tarczycę i są w normie, a prolaktynę zrobiłam tylko podstawową, bez tabletki, i wyszła 19,5. Z piersi mi nadal leci żółty płyn a do endokrynologa mam dopiero na 15 września, bardzo się martwię. Wyciek jest najczęściej rano po przebudzeniu, a w czasie okresu jakby się nasilał.

Bardzo proszę o poradę.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Jedyne co mogę doradzić, to jeszcze to, aby pobrać płyn wyciekający z piersi do badania mikroskopowego i na posiew. Czasami przydaje się także wykonanie tzw. galaktografii - do przewodów mlecznych wprowadza się kontrast i pierś prześwietla promieniami RTG. Badanie to pozwala na zobrazowanie przewodów mlekowych i wykrycie ewentualnych zmian, które mogą nie być widoczne na USG lub zwykłej mammografii

Jeżeli powyższe badania nie wykażą niczego niepokojącego, przyczyny należy szukać w gospodarce hormonalnej - zadanie dla endokrynologa.

Pozdrawiam serdecznie