Co powoduje zaczerwienienie skóry i bąble - jakie mogę zrobić badania?

Witam serdecznie, dziękuje za odpowiedź, ale ona nic mi nie pomogła. Zażywam tabletki T*** 180 oraz L*** 10 a także zastrzyki, biorę D*** i został mi jeszcze jeden do zażycia, a było ich 6. Niestety rezultatów i poprawy nie ma. Nie miałem żadnych badań zrobionych, ponieważ cały czas od 3 miesięcy jestem na tabletkach i podobno nie można robić, więc tak naprawdę nikt z lekarzy jak do tej pory nie wpadł na to co może być przyczyną. Robiłem już sobie różne diety, nie jadłem niektórych potraw. Nie piję, palę papierosy. Przypomnę, że moje plecy i brzuch łącznie z szyją i czasem głową też są czerwone, jakbym się opalił. Każdy na mój widok komentuje - ale ty jesteś opalony na raka a to niestety moja choroba i po niezażyciu tabletek to wyskakują mi bąble, które bardzo swędzą i jest silne pieczenie w żołądku. Może proszę mi dać jakieś namiary na jakieś badania, ale zażywając leki, bo bez nich nie mogę oddychać. Mam skierowanie do poradni Alergologicznej do Łodzi, ale dopiero na październik, czekania jest pół roku. A niestety źle się czuję po tych tabletkach i zastrzykach. Proszę o szybką odpowiedź, serdecznie pozdrawiam!

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Zapoznałam się z Pana poprzednim pytaniem i bez obejrzenia zmiany trudno mi jest odpowiedzieć co jest bezpośrednią przyczyną problemu.

Z opisu może wynikać, że zmiany są na podłożu infekcyjnym, alergicznym bądź mogą to być objawy choroby autoimmunologicznej.
Warto jest wykonać dodatkowe badania w celu zidentyfikowania przyczyny.

Jeżeli chodzi o alergie to warto wykonać testy alergiczne. Da to nam odpowiedz czy powinniśmy iść w tym kierunku i identyfikować czynnik wyzwalające opisane reakcje.

Często takie objawy mogą wystąpić przy zakażeniu skóry gronkowcem.
Myślę, że trzeba koniecznie poszerzyć diagnostykę.
Oprócz testów alergologicznych warto wykonać badania krwi pod kątem chorób autoimmunologicznych, oznaczyć morfologię jak i dobrze jest wykonać wymaz z obserwowanych zmian.

Pozdrawiam!