Co robić aby nie przytyć?

Witam. Przez rok stosowałam bardzo restrykcyjną dietę ok. 900 kalorii. Obecnie waże 45 kg przy wzroście 160 cm. Czy bardzo dużo ruszając się i jedząc ok 1200 kalorii nie przytyje? Nie chcę tracic efektów diety. I czy to prawda, że komórki tłuszczowe mają pamięć? Pozdrawiam.

Witam,
To, że komórki tłuszczowe mają pamięć to pewna przenośnia. Chodzi o to, że nie ulegają one zanikowi. Jeśli się chudnie to ich liczba nie zmniejsza się, a jedynie ich rozmiar staje się mniejszy; komórki tłuszczowe się tylko kurczą, nigdy nie znikają. Kiedy się tyje, one stają się większe.

Dieta 900kcal jest dietą bardzo restrykcyjną. Jeśli będziesz się dużo ruszać i jeść 1200kcal to nie przytyjesz. Jednak dieta 1200kcal też jest dietą odchudzającą. Po niej powinnaś zacząć jeść 1500kcal, a potem ok. 2000kcal, bo takie jest Twoje zapotrzebowanie energetyczne. Jeśli zrobi się to powoli i mądrze to można przytyć maksymalnie 1-2 kg, co przy Twojej masie ciała będzie wskazane, bo 45 kg to jednak trochę za mało.

Pozdrawiam