Co robić, gdy zapomnialam wziąć 4. tabletki i dostałam za wcześnie okres?

Witam. Po wzięciu 11 tabletek, zrobiłam przerwę i zapomniałam wziąć ok 4 kolejnych. Właśnie dostałam okresu, za wcześnie. Czy skoro jest to pierwszy dzień mam zacząć brać od początku pigułki, czy zrobić przerwę? Co robić?

Redakcja abcZdrowie

Proponuję w pierwszym dniu krwawienia  z odstawienia rozpocząć kolejne opakowanie. Skoro ma Pani problem z właściwym przyjmowaniem tabletek, może warto rozważyć inne postaci antykoncepcji hormonalnej takie jak plastry, czy krążki dopochwowe.